UyuzBöcegi İlaçlama

AnasayfaUyuzBöcegi İlaçlama

Uyuz Böceği İlaçlama
Uyuz, Sarcoptes scabiei adı verilen ciltde oyuklar açarak ilerleyen küçük bir oyuk akarının neden olduğu kaşıntılı bir cilt rahatsızlığıdır. Tedavi edilmeyen bu mikroskobik akarlar cildinizde aylarca yaşayabilir. Cildinizin yüzeyinde ürerler ve daha sonra içine girip yumurta bırakırlar. Akarın yuva yaptığı bölgede yoğun kaşıntı meydana gelir. Kaşıma dürtüsü özellikle geceleri daha güçlü olabilir.

Uyuz bulaşıcıdır ve bir aile, çocuk bakım grubu, okul sınıfı, huzurevi veya hapishanede yakın fiziksel temas yoluyla hızla yayılabilir. Uyuz çok bulaşıcı olduğundan, doktorlar genellikle tüm aileler veya temas grupları için tedavi önermektedir. Uyuz böceği istila edilmiş giysiler veya yatak örtüleri yoluyla da bulaşabilir. Yakın temas gerekli değildir.

Uyuz ısırıklarını ve belirgin kırmızı döküntüleri tanımak, tedaviyi daha hızlı bulmanıza yardımcı olabilir.Uyuz kolaylıkla tedavi edilebilir. Cildinize uygulanan ilaçlar uyuza neden olan akarları ve yumurtalarını öldürür. Ancak tedaviden sonra birkaç hafta hala biraz kaşınmanız olabilir.Uyuz tedavisinde evinizin ve işyerinizinde profesyonel bir firma tarafından uyuz böceği ilaçlama uygulaması ile temizlenmesi gereklidir.

Uyuz Böceği Belirtileri
Uyuz belirtileri ve semptomları şunları içerir:

Genellikle şiddetli ve genellikle geceleri daha kötü olan kaşıntı

Cildinizdeki küçük kabarcıklardan veya çıkıntılardan oluşan ince, düzensiz oyuk izleri

Oyuklar veya izler tipik olarak deri kıvrımlarında görülür. Vücudun hemen hemen her yeri etkilenebilir, ancak yetişkinlerde ve daha büyük çocuklarda uyuz böceğinin en sık bulunduğu bölgeler:

Parmakların arasında
Koltuk altlarında
Bel çevresi
Bileklerin içleri boyunca
İç dirseklerde
Ayak tabanlarında
Göğüslerin çevresinde
Erkek genital bölgesi çevresinde
Kalçalarda
Dizlerinin üzerinde

Loading

Whatsapp Destek

Kübra A.
Ankara Dezenfekte Böcek İlaçlama'ya Hoşgeldiniz. Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? 7/24 Online Servis