TahtaKurusu İlaçlama

AnasayfaTahtaKurusu İlaçlama

Tahta Kurusu Nedir?
Temel özelliği kanla beslenmesi olan tahta kuruları, insan sağlığı için ciddi düzeyde tehlike oluşturan haşere türleri arasındadır, bu nedenle de tahta kurusu ilaçlama faaliyetleri haşere kontrol süreci içerisinde önemli bir yere sahiptir. Ankara tahta kurusu ilaçlama firmaları arasında yer alan Ankara Dezenfekte İlaçlama, bu haşere türü ile mücadele esnasında profesyonel hizmet sunan, güvenilir firmaların başında gelir.

Özellikleri Nelerdir?

Tahta kuruları kızılımsı renkleri ve oval vücut yapıları ile yalnızca 2-3 milimetre uzunluğunda olan haşere türleridir. Yetişkin bir tahta kurusunun kafasında bir çift anteni bulunur ve kanla beslenir. Tamamen doymak için kendi vücutlarının yaklaşık 5-6 katı miktarda kana ihtiyaç duyarlar. Tahta kurusunun bir diğer ayırt edici özelliği de 550 güne kadar beslenmeden yaşayabilmesidir. Her ne kadar bu özelliği tahta kurusuna uzun bir ömür verse de ezilerek öldürüldüğünde etrafa çok pis bir koku yaymasına yol açar. Tahta kurusu ilaçlama süreçlerinin bu denli önemli olmasının bir diğer sebebi de budur; bu haşere probleminden kurtulmak ancak profesyonel tahta kurusu ilaçlama hizmeti ile sağlanabilir.

Tahta kurusu genellikle yatak, gardırop, dolap, koltuk ve kanepe gibi pamuklu tekstil barındıran ortamlarda yaşamayı tercih eder. Çoğunlukla insanlar gece uykusundayken onları ısırmak üzere yuvalarından çıkan tahta kuruları kanla beslendiği için besin ihtiyacını bu şekilde giderir. Yumurtlama yöntemi ile üreyen bu canlı, her yumurtlama döneminde en az 200 adet yumurta bırakır, bu da onların sık ve hızlı çoğaldığının bir göstergesidir. Bu çoğalma işlemini durdurmak ve tahta kurusu sorununa bir çözüm bulmak için tahta kurusu ilaçlama yöntemlerine başvurmak şarttır.

Tahta Kuruları İnsanları Isırır Mı?

Haşereler arasında ısıran nadir canlılardan biri olan tahta kurusu, ısırığını en etkili şekilde çocuklarda gösterir. Tahta kurusunun ısırığından doğabilecek yan etkiler arasında kaşıntı, kızarıklık, şişkinlik ve ciltte kabarma vardır. Bununla birlikte mikrop ve bakteri dolu alanlarda barınan tahta kurusu vücudunda taşıdığı virüsleri de bu ısırık sayesinde kişiye geçirebilme riskini de taşır. Tahta kurusu ilaçlama bu noktada yine oldukça elzem bir süreç olarak karşımıza çıkar.

Tahta Kurusu Neden Olur?

Tahta kurusu ile mücadele etmeye başlamadan önce tahta kurusunun oluşmasının temel sebeplerine değinmek gerekir. Öncelikle belirtmeliyiz ki tahta kurusu diğer haşere türleri gibi kirlilik ve pislikten beslenen ve bu tip alanlarda barınarak yuvalanan bir canlı değildir. Evinizin her daim temiz tutulması, tahta kurusu oluşumunu engelleyen bir etmen değildir. Milimetrik boyutları ile neredeyse fark edilmeyecek düzeyde olan tahta kuruları gündüzleri saklanır, geceleri ise kan emmek üzere gün yüzüne çıkarlar. Bir evde tahta kurusunun belirebilmesi için hayvanın başka bir evden ya da kapalı ortamdan taşınmış olması gerekir. Bununla birlikte konakladığınız otellerde bavulunuza, kıyafetlerinize ya da diğer kişisel eşyalarınıza tutunarak yol kateden tahta kuruları bu tip seyahatlerde kendilerini size yamayabilirler.

Tahta Kurusu İlaçlama Nedir?

Her şeyden önce belirtmek gerekir ki tahta kurusu ile mücadele kolay bir süreç değildir. Her ne kadar bireysel yollarla başa çıkabileceğiniz durumlar olsa da tahta kurularından kökten kurtulmak için profesyonel yardım almanız gereklidir. Tahta kurusu ilaçlama şirketleri bu noktada devreye girer ve tecrübeli yaklaşımları ile evinizi, iş yerinizi ya da ofisinizi tahta kurusundan arındırır. Tahta kurusu ilaçlama teknikleri uygulanırken kesinlikle yüzeysel bir ilaçlama yapılmamalıdır; bu böcekler için kullanılan ilaçların yoğun ve düzgün bir biçimde uygulanıyor olması gerekir. Garantili tahta kurusu ilaçlama hizmeti sunan Ankara Dezenfekte İlaçlama Haşere Kontrol Merkezi, uzman kadrosu, eğitimli teknisyenleri ve profesyonel hizmet anlayışı ile tahta kurusundan kurtulma sürecinde tam destek sağlar. Son teknoloji ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilen tahta kurusu ilaçlama teknikleri ile siz de bu sorundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Tahta Kurusundan Doğal Yöntemlerle Kurtulma Yolları Var Mıdır?

Tahta kurusu ile mücadele ederken tahta kurusunun yuvasının olabileceği yatak, yatak altı, dolap içleri ve koltuk altları gibi alanlar titizlik ve incelikle temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir. Kapı ve pencere pervazlarındaki açık alanlar alçı veya silikon yardımıyla kapatılmalı ve doldurulmalıdır; bu şekilde tahta kurularının dışarıdan gelmesi engellenebilir. Herhangi bir otel ya da pansiyonda konakladığınız zaman yanınızda bir tahta kurusu götürmemeye özen göstermelisiniz; bu yüzden de eve geldiğinizde konaklama alanından yanınızda getirdiğiniz tüm eşyaları temizlemekte ve dezenfekte etmekte fayda var. Aktif olarak evinizde tahta kuruları ile karşılaşıyorsanız onları elektrikli süpürge ile çekerek öldürmeniz mümkün. Tabii bu işlemi yaptıktan sonra elektrikli süpürgenin torbasını ağzı sıkı ve kapalı bir biçimde atmanız da büyük önem taşır.

Öte yandan belirtmek gerekir ki bu tür doğal yöntemler tahta kurusu ilaçlama gibi profesyonel ve kökten çözümlerin yanında yeterince etkili değildir. Her ne kadar anlık olarak bir çözüm sağlamış olsanız da tahta kuruları sık ve seri üreyen hayvanlar oldukları için tek bir müdahale ile hepsinden kurtulmanız mümkün olmayacaktır. Bununla birlikte tahta kurusu ilaçlama işlemini takiben yaklaşık 20-25 gün sonra tekrar bir ilaçlama seansı gerçekleştirilmesi ve geride kalma ihtimali olan yuva ve yumurtaların da ortadan kalkması sağlanmalıdır. Özetle tahta kurusu ilaçlama süreci çerçevesinde başta apartman ilaçlama, ev ilaçlama ve iş yeri ilaçlama gibi farklı alanlara yönelik profesyonel tekniklere başvurmak en doğrusu olacaktır.

Tahta Kurusu İlaçlama Fiyatları Ne Kadardır?

Profesyonel tahta kurusu ilaçlama servisi kaliteli ekipman ve tecrübeli teknisyenler eşliğinde ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Ankara tahta kurusu ilaçlama fiyatları, ilaçlamanın yapılacağı binanın niteliğine, türüne ve büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir. Bu noktada ilaçlamanın yapılacağı ekipman ve malzeme seçiminin de fiyat üzerinde etkisi vardır. Ankara tahta kurusu ilaçlama şirketleri arasında en çok tercih edilen şirketlerden biri olan Ankara Dezenfekte İlaçlama,kaliteli hizmet anlayışı ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti vizyonu çerçevesinde garantili tahta kurusu ilaçlama yöntemleri sunmaktadır. En iyi tahta kurusu ilaçlama yöntemlerinden yararlanmak, detaylı fiyat bilgisi almak ve haşere kontrolüne dair merak ettiğiniz her şeyi öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Dezenfekte İlaçlama

Loading

Whatsapp Destek

Kübra A.
Ankara Dezenfekte Böcek İlaçlama'ya Hoşgeldiniz. Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? 7/24 Online Servis