Kene İlaçlama

AnasayfaKene İlaçlama

Kan emerek beslenen, taşıdığı ölümcül virüsleri insan ve hayvanlara bulaştırma potansiyeline sahip olan kene, başta salgın hastalıklar olmak üzere çok ciddi sağlık sorunlarına sebep olma konusunda ziyadesiyle tehlikeli bir haşere türüdür. Kene ilaçlama, bu manada ölümcül hastalıklara dahi yol açabilecek bir canlı ile mücadele etmenin en etkili yoludur. Kene ilaçlama, Ankara kene ilaçlama şirketleri ve kene ilaçlama fiyatları ile ilgili aradığınız tüm bilgileri burada bulmanız mümkün.

Kene Nedir?

Keneler aslında birer parazittir; başka bir deyişle parazit haşere olarak bilinirler. Böyle anılmalarının sebebi, insanlara ve hayvanlara tutunarak yaşamlarını sürdürmeleridir.Özellikle sıcak ve nemli iklimlerde bolca görünebilen pirelerin 900’ü aşkın türü vardır. Keneleri iki temel grupta gruplayacak olursak yumuşak kene ve sert kene olmak üzere ikiye ayırmamız mümkün olur.

Kene ilaçlama yöntemlerine baktığımız zaman karşımıza iki farklı kriter çıkar: Kenenin türü ve kenenin bulunduğu alan. İlaçlama esnasında kullanılan ilaçlar, kenenin türüne ve miktarına göre değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte kene ilaçlama yöntemlerini şu şekilde ana başlıklarda toplamamız mümkün:

Kene tozu ile ilaçlama
Vazelin ile kene ilaçlama
Pestisit ile ilaçlama
Permetrin ile ilaçlama

Bahçede kene ilaçlama için çoğunlukla pestisit yöntemi kullanılırken evde kene ilaçlama söz konusu olduğunda kene tozu kullanılabilmektedir. Kıyafetlerde kene ile mücadelede permetrin kullanılırken insan ve hayvanlar için kene tedavisinde vazelin kullanılabilmektedir. İlaçlama desteği alacağınız firma, hangi yöntemin kullanılması gerektiğini tespit ederek size garantili kene ilaçlama hizmeti sunacaktır.

Acil Hizmet İçiin
Ankara Dezenfekte İlaçlama

Loading

Whatsapp Destek

Kübra A.
Ankara Dezenfekte Böcek İlaçlama'ya Hoşgeldiniz. Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? 7/24 Online Servis